'95 Buick Roadmaster Limited


Vlastněno od 17. 11. 2009

Logický upgrade, když mi u Park Avenue vadil šestiválec. Navíc tohle auto jsem vždy chtěl. Je to vlastně vrchol auta na běžné ježdění, nenapadá mě, co lepšího bych mohl ještě na normální provoz mít. Proto jsem po něm hned skočil, jakmile jsem zachytil zmínku o jeho prodeji. Navíc je u nás nejspíš jediný, takže takové šance se neopakují. Naopak nepříjemné na tom je, že si tak člověk nemůže vybírat a mám tak nejošklivější verzi interiéru apod...ale to se halt překousne při pohledu na krásu a přednosti tohoto povozu.
Zatím k němu moc nenapíšu, zkušenosti a dojmy v podstatě nejsou, Roadmaster byl pořízen ve formě polovraku a postupně se teprve vrací jeho lesk. Mohu jen vyjadřit radost nad jeho pohodlím, výbavou, vzhledem a motorem. Je to opravdu ideál, takže nedostatky v podobě nepěkné palubky a šedého interiéru nebo zvedlé prdele prozatím pomíjím.

Technické údaje
Motor: V8, 350 cui (5.7 litru) LT1
Výkon: 260 HP při 5000 ot/min
Točivý moment: 456 Nm při 3200 ot/min

Délka x šířka x výška: 5481 x 1984 x 1420 mm
Rozvor: 2944 mm
Rozchod vpředu/vzadu: 1567/1542 mm
Objem kufru: 595 l
Objem nádrže: 87 l
Počet míst: 6
Pneumatiky: 235/70 R15

Cena v roce 1995 v USA: $27 555
Vyrobeno 22 942 všech sedanů (tedy nejen Limited)

Standardní výbava: Automat s overdrivem, automatická klimatizace, DynaRide odpružení (komfortní nastavení), ABS, posilovač řízení s proměnným účinkem, tempomat, vyhřívání zadního okna, elektrická okna, elektrická zrcátka s vytápěním, vnitřní zrcátko s automatickým stmíváním, sluneční clony se zrcátky a osvětlením, 6-směrné elektrické nastavení sedadel s pamětí a vyhříváním + elektrická opěradla a el. bederní opěrky, výškově stavitelný volant, loketní opěrky s držáky nápojů vpředu i vzadu, vepředu dělená s dvěma prostory a organizérem kazet + mincí, tónovaná skla, airbag řidiče i spolujezdce, centrál s dálkovým odemykáním dveří i otevíráním kufru, pull-down, imobilizér, cyklovač stěračů, Concert Sound II audio - AM/FM rádio s kazetovým přehrávačem a ekvalizérem, power antenna, duální výfuk, elektroluminiscenční opera lights, čtyřhlasý klakson, dvojitý proužek na karoserii
Volitelná/příplatková výbava na našem autě: Samosvorný diferenciál ($100), kožené sedačky ($760) cornering lamps + twilight sentinel ($350), držák přední registrační značky ($0), plnohodnotná rezerva ($65)

Foto:Galerie z průběhu nákupu a dopravy auta domů:
První prohlídka - zjištění, co vše je špatně, rozhodnutí odloženo na druhou návštěvu, aby se zkusil s novými kabely, jestli poběží lépe
Druhá prohlídka - Trocha servisu na místě, vyzkoušení, zlepšení, dohodnutí...
Odvoz domů - No a zde se už jen pro Bujčíka dojelo a odvezl se vstříc novému osudu...
©Caddy2005-2010 | caddy(at)caddys(dot)info